O nas

Misja firmy

„Ochrona zagrożonych gatunków ziół, kultywowanie tradycyjnego zielarstwa oraz wspieranie i rozwój upraw rolnictwa ekologicznego”.

Podlasie to nasz dom

Firma Dary Natury powstała w latach 90-tych, w niewielkiej, ukrytej wśród lasów wsi Koryciny, w podlaskiej gminie Grodzisk. To stąd pochodzi właściciel firmy, Mirosław Angielczyk, który od najmłodszych lat zajmował się zbieraniem ziół i tworzeniem własnych mieszanek, ale również, co niezwykle cenne, gromadzeniem przekazów o tradycyjnym wykorzystaniu ziół. Długa historia zbioru ziół ze stanowisk naturalnych, ich przetwarzania i wykorzystywania, krystalicznie czyste tereny i bujna, praktycznie dzika roślinność, czynią Podlasie sercem polskiego zielarstwa.

Z miłości do natury

Wszystkie etapy prac związanych z tworzeniem naszych produktów, realizujemy z poszanowaniem środowiska. Rośliny występujące dziko, pozyskujemy ze specjalnie wydzielonych obszarów, pozostałe zaś z ekologicznych plantacji i od lokalnych rolników. Opakowania dla naszych produktów wytwarzane są głównie ze szkła i papieru, które można poddać recyklingowi. Do pakowania naszych ziołowych herbatek ekspresowych używamy w 100% biodegradowalnej, niebielonej i niechlorowanej celulozy oraz tworzywa ze skrobi kukurydzianej.

Z szacunku do podlaskiej tradycji

We wszystkich prowadzonych przez nas działaniach bazujemy na barwnych tradycjach Podlasia dbając, by ich bogactwo przetrwało dla kolejnych pokoleń. Podczas opracowywania ziołowych mieszanek opieramy się nie tylko o współczesną, popartą szczegółowymi badaniami wiedzę, ale także o tę tradycyjną, gromadzoną latami z pomocą mieszkańców regionu. Wokół firmowych zabudowań rekonstruujemy zabytkowe budynki drewniane, które udostępniamy do zwiedzania oraz jako miejsce noclegowe dla Turystów. Tworzymy szlaki turystyczne i muzea, np. historii zielarstwa oraz podlaskich tradycji.

Do pobrania
Filmy
facebook instagram go-to-top-arrow