Dary Natury

pl en

W POSZUKIWANIU NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SUROWCÓW

09 czerwca 2017
DARY NATURY Z WIZYTĄ NA SRI LANCE

Sri Lanka, znana do roku 1972 pod nazwą Cejlon, zwana jest również Rajską Wyspą czy Łzą Indii. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi o wyjątkowej bioróżnorodności i klimacie. Dzięki sprzyjającym warunkom naturalnym Sri Lanka jest również wyjątkowo urodzajna, będąc od tysiącleci kolebką uprawy przypraw i surowców zielarskich. 

Pod koniec maja przedstawiciele firmy Dary Natury razem z jej właścicielem, Mirosławem Angielczykiem, odwiedzili wyspę w celu bliższego zapoznania się z lankijskimi rolnikami, dostawcami i właścicielami zakładów przetwórczych. Ekipa Darów Natury miała możliwość odwiedzić lankijską prowincję Centralną (Kandy), słynącą z uprawy i przetwórstwa wielu surowców przyprawowych i zielarskich.

-W związku z rozwojem firmy, jak również dbając o najwyższą jakość produktów, postanowiliśmy postawić sobie za cel skrócenie łańcucha dostaw surowców importowych. Chcemy dobrze znać naszych dostawców i ich metody produkcji. –mówi Mirosław Angielczyk. –Możliwość odwiedzenia rolników ekologicznych w różnych zakątkach świata, a szczególnie poznanie osobiście naszych dostawców nawet w tak odległym kraju jak Sri Lanka, pozwala nam na zacieśnienie więzów, polepszenie warunków współpracy i lepszą znajomość surowców oraz ich jakości. Nasi partnerzy na Sri Lance nie są dla nas anonimowi, poznajemy rolników i ich rodziny, odwiedzamy zakłady przetwórcze i poznajemy sposoby obróbki surowców.

 

Dary Natury to lokalna firma szanująca swój region i popularyzująca jego walory. Decydując się na zakup surowców z innych rejonów świata, z takim samym szacunkiem podchodzi do producentów i ich kultury. – Czerpiemy wiedzę od siebie nawzajem, niezależnie od tego czy jesteśmy z Podlasia, z Warszawy czy ze Sri Lanki.- dodaje właściciel firmy. – Możliwość zapoznania się z lankijską florą, tak różną od naszej rodzimej, wiele nas uczy. Poza tym to wspaniałe móc w stanie naturalnym zobaczyć codziennie używane przez nas przyprawy takie jak pieprz, goździki, cynamon czy gałka muszkatołowa. Zdobytą wiedzą chętnie będziemy się dzielić również z naszymi klientami. Prócz kwestii związanych z samymi surowcami, ważne są dla nas również warunki pracy ludzi i ich godziwe wynagrodzenie.

Niejednokrotnie na półkach sklepowych znajdujemy egzotyczne przyprawy i zioła o zachęcających nazwach i opakowaniach, nie zdając sobie jednak sprawy z warunków ich wytwarzania i krajów, z jakich pochodzą. Wątpliwa bywa również jakość użytych surowców. Podstawowym celem firmy Dary Natury jest oferowanie klientom najwyższej jakości przypraw w możliwie jak najbardziej przystępnych cenach. Bezpośrednie dostawy od konkretnych producentów pozwalają firmie na większą kontrolę w zakresie jakości surowca. Wpływają również na rozsądną cenę i łatwość w weryfikacji konkretnych rolników. Firma dba o powtarzalną jakość surowców i ich jak najwyższe standardy.

 

Newsletter
Bądź z nami na bieżąco zapisz się
Partnerzy