Dary Natury

pl en

NOWE INWESTYCJE - LABORATORIUM ORAZ ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA OWOCÓW I WARZYW

05 stycznia 2018

Już pierwszym kwartale tego roku, na terenie naszej firmy powstaną dwie duże inwestycje: nowy zakład przetwórstwa warzyw i owoców oraz nowoczesne laboratorium.

 

Zakład przetwórstwa warzyw i owoców

- Budynek będzie nowocześnie wyposażony w dwie linie produkcyjne, do przetwórstwa owoców i warzyw. Zamierzamy produkować tam żywność specjalistyczną dla sportowców, dzieci i diabetyków.

- Prowadzimy przetwórstwo warzyw i owoców od prawie 3 lat, ale ze względu na małe zaplecze techniczne nie robimy tego dużo. Natomiast zapotrzebowanie na te produkty, które w tej chwili już wytwarzamy jest bardzo duże. Odbiorcy, którzy od nas kupują produkty zielarskie sprzedają bardzo często przetwory owocowo-warzywne, stąd ten kierunek rozwoju.

 

Laboratorium

- Nowoczesne laboratorium pozwoli nam prowadzić dokładniejsze badania nad sprzedawanymi produktami. Sprzęt najwyższej jakości dostarczy nam renomowana firma PerkinElmer.

- Tu chodzi głównie o pozostałości pestycydów stosowanych w rolnictwie, ale też innych zanieczyszczeń, również metali ciężkich. Poza tym, przy opracowywaniu nowych produktów musimy bardzo dokładnie badać skład tych produktów, takich, które nie były dotychczas nigdzie badane

- Pracę w tworzonymi laboratorium znajdzie co najmniej kilka nowych osób. Będą to osoby z wykształceniem chemicznym i biologicznym.

- Urządzania potrafią wykryć nawet najmniejsze zanieczyszczania w dostarczanych przez zielarzy surowcach. Jako przykład podam taką sytuację sprzed kilku lat. Okazało się, że zbieracz ziół popryskał się preparatem na komary i tylko to, że użył tego preparatu spowodowało, że w surowcu, który on zbierał wykryto zanieczyszczenie. Oczywiście, to bardzo szybko uległo rozpadowi, ale to świadczy o tym, jak czułe są te metody badawcze i jak trzeba sprawdzać to mocno. -
mówi o nowych inwestycjach właściciel firmy Dary Natury, Mirosław Angielczyk.

 

Nowe przedsięwzięcia rozpoczną swoją działalność w pierwszym kwartale tego roku. W większości finansowane są z pieniędzy unijnych.

 

Newsletter
Bądź z nami na bieżąco zapisz się
Partnerzy